Zpověd'

22. září 2011 v 16:14 | Marry |  Články
Tak a začala škola, devátý ročník a stále bez plánů do budoucna - Achjo! Zatím ještě nevím co chci v životě dělat, Měla bych už za 3,5 roku pracovat a ještě žádné plány? Nevím zda mám pospíchat a nebo zase pospíchat. Jak mám přijít na to co mám ve hvězdách? Je toho spousta co mě láká. Ráda bych pracovala v zahranidčí ale chci mít rodinu a nebudu přeci cestovat, chtěla bych pracovat s mořskými savci nebo prostě jen se zvířaty ale v tomhle zapadlém státě? Ráda bych pracovala s jazyky, ale kterou prací se takhle dostatečně uživím? Jediné rozumné řešení je být právníkem. Bavilo by mě to? Má to vůbec smysl? Jsou právníci co ždímají na lidských problémech a právníci co vážně pomůžou člověku z nouze. JVolila bych spíše druhou variantu. Ale jak se dostanu s třema trojkamana gympl ...? Rodiče mě na gympl tahají už od dětství, ''musíš jít na gymp, jedině takse dostaneš na vysokou'' (škoda že nemůžu napodobovat jejich hlas přes monitor =D) Ale co je to za příšernou představu být 9 let na jedné škole a pak prostě přeskočit? Je to úděsný, jestli si nenajdu přátele tak budu ve škole za trest a jestli tohle a jestli tamto... Radši se přestanu strašit. Už chápu proč mi jedna má kamarádka říká že žijeme ve strachu =(. Tak co by jste mi poradili? Vím že je to má volba ale je to tak těžké, vždycky jsem byla hrozně nerozhodná a nechávala si otevřená zadní vrátka ale ted' ti asi jen těžko bude možné. Jak jste se rozhodli?
Dále nesu důležitá zjištění v poslední době si všímám aur lidí. Zatím to jsou jenom průhledná obloukovitá vlákna ale vidím je a to je sqělý pokrok. Nevím z jakého důvodu ale bytosti nevidím spíše cítím jejich přítomnost. Slyšela jsem že nějací lidé je třeba neuvidí vůbec ale pokud vidím auru snad uvidím i bytosti? To je snad logické ne?
Pokud jste už dokončili devátou třídu asi uznáte že matika nebude nejjednodušší ale zajímalo by mě k čemu tohle budu potřebovat. Učitelka češtiny(třídní) nám dokonce vzkázala že jí je u prdele jestli se při češtině bavíme protože z toho budeme do života potřebovat 0,000hovna, ale při občanské výchově ne protože nechce aby se z nás staly prostitutky a bezdomovci. To je vyučování vid'te? Ze všech školních přemětů na základní škole budem potřebovat tak:pravopis, cizí jazykpracovní činnosti(vaření a výběr povolání), pěstitelství(aranřování a výtvarná tvorba) počítání a možná tak trošinku zeměpis abychom nebyli za dabila. To je nám základní škola hodně ku prospěchu. Sotva čtvrtinka toho co děláme v deváte se nám bude někdy k něčemu hodit. K čemu nás pak učí takové chemické vzorce,geometrii, rovnice, fyziku atd.atd.?Kdybychom to k něčemu potřebovali tak se to půjdem učit na střední školu ne?
Hlavně mi v poslední době příjde že nic nestíhám. Musím dělat tohle, tamto a není na to čas. Nemám dokonce čas ani toho využít. Jako by spousta věcí zůstavalo uzamčené v hlavě ve složce neuskutečnitelné nápady. Je to dost depresivní vědět že můžete dělat tohle a tamto, ale vlastně že nemůžete. Já už mám tenhle blog snad jen na vypsání mých poznatků a závěrů ale je to přeci blog. Když si nechcete nechávat své nápady v hlavě tak si ho založíte. Alespon že tenhle nápad vylezl z té složky neuskutečnitelné :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tammy Tammy | Web | 22. září 2011 v 19:09 | Reagovat

Jo, vzdělávání a ZŠ obecně je tady hrozné a k ničemu. Vysvětlovat to rodičům... těžko. Navíc tě všude do práce berou podle titulu, ne toho, co skutečně víš a umíš. Nedělej si starosti, na střední mám pocit, že jsou lidé trochu tolerantnější a i já, která jsem jinak dost nespolečenský tvor jsem si v pohodě našla kamarády (3x!). Já osobně bych gympl neradila, pokud si nejsi jistá tím, co chceš dělat a náhodou bys třeba na výšku nešla, gympl je ti k ničemu. Navíc je to tam podle mě strašně těžké a já jsem moc ráda, že jsem to nezkoušela. Samá teorie, sezení v lavici, to mě zabíjelo už těch 9 let. Jsem ráda, že teď máme i praxi a navíc v přírodě, ale to si rozhodnout musíš sama. Já si myslím, že pokud tě láká ta mořská biologie, jdi do toho. To, po čem toužíme je většinou naše životní cesta a přece se nenecháš porazit strachem z neúspěchu, taky s tím dost bojuju, ale snažím se dělat to, co chci ;) A krom toho - nikdo neříká, že rodinu musíš mít jen tady, nezáleží nakonec na tom, kde jsi.

2 Lanavel Lanavel | 25. září 2011 v 10:20 | Reagovat

No na základí škole se učíme i to zbytečné a je to blbé no :( a co se týče gymplu tak můžeš jít na střední a  pak na vysokou,protože když bys ses dostala na gympl a pak bys chtěla jít na vysokou a oni tě nevzali tak nebudeš ničím vyučena takže tohle je na tom blbé no :(,ale za to budeš moc dobře připraveta na maturitu..
A co si vybrat tak to my ti radit nemůžem jelikož to záleží jen na tobě musíš vědět aspoň trošku co tě baví :) a podle toho zkusit vybrat :).

3 Myšák Myšák | Web | 27. září 2011 v 20:48 | Reagovat

Jestli tě tví rodiče vyloženě cpou na gymp, tak s tím teď asi nic neuděláš...
Ale taky nemůžu souhlasit, že jenom z gymplu se dostaneš na výšku. Tohle je - s prominutím - hovadina ;-)

Souhlasím s Tammy - gympl je vyloženě teorie, svým způsobem pokračování základky, ale se zvýšeným kvantem učiva. Na střední máš i praxi v terénů a když z ní vylezeš a náhodou se nedostaneš na výšku, tak narozdíl od gympláků, nejsi k ničemu, ale se zaměřením ;-))

4 Myšák Myšák | Web | 27. září 2011 v 20:49 | Reagovat

Jinak gratuluji k vidění aur :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama