Jaké to bylo za palmami

8. srpna 2011 v 19:40 | Marry |  Články
Tak a ted' už můžu jen vzpomínat. Jak rychle uběhně týden v ''ráji'' a jak pomalu v tomto debilním státu. Achjo ale nebudu si stěžovat, nejsem na tom přeci tak zle. Sice je tu zima, ošklivo všichni přátelé jsou pryč a každý den uklízím ale.... já se snad rozbrečím :'( =D.Tak no já nejsem zrovna rozmazlená a i přeze všechno se mi v Itálii líbilo.
Cesta byla strašně dlouhá (12 hodin) ale stálo to za to! Za těch pár šupů to byl celkem luxus. Byla tam i televize a dávali Spongeboba =D ale italskýho. Když jsme přijeli čekali jsme hodinu ve 40stupn'ovím vedru na italku co nás na kole doprovodí k apartmánu a bylo celkem komický jí sledovat. Apartmán byl úplně nový a v 9 hodin jsme vyrazili na pláž. HIedali jsme ji asi půl hodiny. Nakonec jsme ji našli a divili jsme se proč tam nikdo není když je moře teplé ale když jsme se vrátili s 5 štípancema na jedný ruce tak nám to došlo. Komárů je v rosolině strašné množství. Musela jsem být v pokoji s mladší sestrou a ta chrápe jak dobytek(nejsem na chrápání zvyklá) Pak už jsme byli spíše jen u moře. A to kdybyste viděli. Furt tam chodí jeden chlap co chce euro za kousíček kokosu a řve KOKOOO KOKOOOO ale to jsme si i natočili. Musela jsem se mu smát a hlavně že 10 kč za celý kokos a on chce euro za ani ne čtvrtku je to tam strašně drahé chtějí 1.30 euro za kopeček, ale italská zmrzlina je sama o sobě drahá. K večeru jsme chodívali na trhy O. Když chce něco za tolik a tolik tak ho můžete ukecat na snížení i o 4 eura takže to je dobrý ;). Moře nebylo zrovna nejčistší, hodně řas, mrtvích krabů (i živích co štípali prsty) a dokonce i obalů. Potkala jsem ta pár vodních bytostí a přišly mi trošku skleslé že si nevážíme jejich vodního prostedí a ani jejich práce, ale přece jenom jsem uklízela na pláži (: .
Pak jsem byla také v benátkách. Najedli jsme se za 80 euro a nejhorší je že mi to ani moc nechutnalo :( měla jsem špagety s mořskými potvůrkami(vyzkoušet to musím) a bylo tam více skořápek mušlí než samotných špaget, ale stejně to sním za těch 11 euro( drahý!!). Ve Venezii jsme toho moc neviděli jenom katedrálu svatého Marca a nějaký kostel kde se mi mimochodem udělalo zle a musela jsem s něj odejít. U svatého Marca se do me zahrizl nějaký démon obýdlející chrlič, zahrizl se mi přímo do krku ale pak jsem ho odehnala. Hned za svatým Marcem byli trhy s maskami a já prostě jednu musela mít! Koupila jsem si takovou zlatofialovou s rolničkami a šaškovskou ''čepicí'' vypadá starodávně a na místě třetího oka má perlu, stála 18 euro ale já ji měla za 15. Je vážně moc krásná. V Benátkách se mi líbilo ale pokud půjdu příští rok do itálie musím na gondolu protože jsem tam toho vážně moc neviděla :'( ale myslím si že požitek z toho mám :) viděla jsem úzké uličky, pár staveb a hlavně samotné benátky. Ke konci jsme jeli za 5 euro přeplněnou lodičkou asi hodinu zpět k autoparkingu a vážně nikomu t nedoporučuju raději jed'te vláčkem do roma square.
Posledních pár dní jsme strávili jen na pláži ale i tak se mi tam líbilo a jela bych tam znova :) ovšem tentokrát s návštěvou delfinária!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chodíte sem pravidělně?

Ano, už jsem tu párkrát byl/a 33.3% (136)
Ne, jsem tu poprvé 40.6% (166)
Ne jsem tu poprvé a naposledy 26.2% (107)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama