Reklamy

31. července 2011 v 6:40 | Marry |  Články
Ve čtvrtek vyšel článek o tom že v sobotu pojedu k moři a i když je dnes Neděle a měla bych být u moře tak tento článek jsem předepsala na dnešek 31.7. Pravděpodobně ted' někde skotačím na pláži a nebo si naopak stěžuju na špatné počasí( čemuž bych se nedivila... jen se podívejte na jejich počasí =( ) tak jsem chtěla předepsat článek o reklamách a to druhý v pořadí.

Re - klam - a

Re - opakující se
Klam - klamání lidí
Reklamy se v poslední době nějak moc rozšiřují dnes když vám v televizním programu napíšou že film trvá 2 hodiny tak počítáte s tím že trvá maximálně 90 minut. Hodně lidí to štve a mě teda taky ale když se chcete koukat na film a musíte si mezitím uklidit a osprchovat se tak se vám reklama nezdá až tak dlouhá. Ale to není to o čem jsem přímo chtěla mluvit. Já chtěla mluvit o účelu reklam.
Reklamy sledujete pořád a alespon' kdyby nebyly stejné ale v poslední době jednu reklamu během dne uslyšíte (pokud se koukáte na TV, nebo posloucháte rádio) alespon 15x a myslím si že člověku by stačilo vydět ji tak 3x aby pochopil o co jde. Ale dle mě mají reklamy jiný účel než pouhého nabízení zboží a služeb. Reklama se vám až přímo vryje do hlavy a nejhorší je když necháte děti se koukat na reklamy obzvláště na dětských kanálech jako je Disney Chanell nebo Jim Jam . To je potom samé koupíš mi tu novou panenku co zpívá? Nebo Já chci ty autíčka s překážkovou dráhou. Ale ppřemýšlíte někdy nad tím?
Nejhorší je když vám v televizi řeknou že to stojí tolik a tolik a tohle a tohle to dokáže. Ale když přijdete do krámu tak zjistíte že to nestojí tolik a tolik ale od tolika a tolika a že aby to dělalo tuto činnost tak si musíte přikoupit ještě tohle a tamto... A pak at' se v televizích diví že mají takové a takové statistiky sledovanosti. Ale i přes tu neuvěřitelnou vtíravost si lidé stále kupují ty věci.
Taky znáte takové ty slogany z reklam ale ty už jsou vážnš tak vtíravé že už je snad znají i lidé bez přístupu k TV např.:
To ne já, to moje Shauma.
Rexona ta tě nezradí!
Kofola - když ji miluješ tak není co řešit.
McDonalds- I'm lovin it
Ale kdybych si měla vybavit všechny tyto a jiné známé slogany tak to by to byl další článek a upozorn'uji vás že by nebyl krátký. Tak si užijte den bez reklam protože já mám dalších 6 dní bez přístupu k televizi ale reklamama si to vynahradím zase za týden =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama