Nádherná zelená - film

23. července 2011 v 16:16 | Marry |  Knihy/Filmy
Nádherná zelená / La belle verte / The green beautifull
Stručně o filmu, aneb co vyplivl internet:
,,Představte si svět, ve kterém jsou všichni lidi k sobě dobří, laskaví, dělí se o všechno společně, nepotřebují peníze a žijí v souladu s přírodou. Nemožné ?
Tak se podívejte na francouzský film z roku 1996, který byl zakázaný vysílat v televizi po celé Evropské unii, i přes to, že v něm hrají i známí herci jako Vincent Lindon a Coline Serreau. Film je humornou sondou do naší společnosti a nebojí se o ní otevřeně mluvit."
,,Film Nádherná zelená neuvidíte nikdy v televizi ani v kině. Nenajdete ho v žádném obchodě a není ani uveden v žádné oficiání filmové databázi. Film byl zakázán v celé Evropské unii, i přes to, že v něm hrají i známí herci jako Vincent Lindon a Coline Serreau."
,,...Je to film, ktorý hovorí otvorene o našej spoločnosti. S humorom vykresľuje aký je nesprávny dnešný pohľad na tento svet. Mnohí ľudia už dávno tušili, že niečo nie je v poriadku, ale tento film si nedáva servítku pred ústa a nebojí sa povedať že chorá je naša spoločnosť, ktorá nevie čo je láska, že chorá je naša veda a technika, naše stravovanie, politika a najmä to, že ešte stále používame peniaze.
Avšak toto nie je tragédia, ale komédia, ktorú nemohli stráviť politici a iní mocipáni, preto tento film zakázali. Nie cenzúrou, ale tým, že sa nikde nevysiela a takmer nikde sa o ňom nepíše. Čo nemáte vedieť Vám jednoducho nie je oznámené. To je cenzúra kapitalizmu."Dle mého názoru: Film se mi rozhodně líbil. Není to nic tragického ani vulgárního naopak je trošku komediální a pěkně se na to kouká. Poukazuje to na tento upadající systém. EU ho pravděpodobně zakázala z toho důvodu aby nebylo vidět jak to tu chodí a že může být i někde líp. Pokud se na film podíváte rozhodně vám to otevře oči a také se u něj i zasmějete ;) Je to francouzsky s českými titulkami, Tak se skvěle bavte. (Taky se vám tak líbí francouzština?)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tammy Tammy | Web | 23. července 2011 v 18:55 | Reagovat

Já to už viděla a moc se mi to líbilo. Hlavně to jejich uspořádání společnosti, to je dokonalé.

2 Capri Capri | 16. února 2013 v 20:32 | Reagovat

Fakt dobrej film , připomělo mi to projekt Venus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama