Červenec 2011

Reklamy

31. července 2011 v 6:40 | Marry |  Články
Ve čtvrtek vyšel článek o tom že v sobotu pojedu k moři a i když je dnes Neděle a měla bych být u moře tak tento článek jsem předepsala na dnešek 31.7. Pravděpodobně ted' někde skotačím na pláži a nebo si naopak stěžuju na špatné počasí( čemuž bych se nedivila... jen se podívejte na jejich počasí =( ) tak jsem chtěla předepsat článek o reklamách a to druhý v pořadí.

Re - klam - a

Re - opakující se
Klam - klamání lidí
Reklamy se v poslední době nějak moc rozšiřují dnes když vám v televizním programu napíšou že film trvá 2 hodiny tak počítáte s tím že trvá maximálně 90 minut. Hodně lidí to štve a mě teda taky ale když se chcete koukat na film a musíte si mezitím uklidit a osprchovat se tak se vám reklama nezdá až tak dlouhá. Ale to není to o čem jsem přímo chtěla mluvit. Já chtěla mluvit o účelu reklam.
Reklamy sledujete pořád a alespon' kdyby nebyly stejné ale v poslední době jednu reklamu během dne uslyšíte (pokud se koukáte na TV, nebo posloucháte rádio) alespon 15x a myslím si že člověku by stačilo vydět ji tak 3x aby pochopil o co jde. Ale dle mě mají reklamy jiný účel než pouhého nabízení zboží a služeb. Reklama se vám až přímo vryje do hlavy a nejhorší je když necháte děti se koukat na reklamy obzvláště na dětských kanálech jako je Disney Chanell nebo Jim Jam . To je potom samé koupíš mi tu novou panenku co zpívá? Nebo Já chci ty autíčka s překážkovou dráhou. Ale ppřemýšlíte někdy nad tím?
Nejhorší je když vám v televizi řeknou že to stojí tolik a tolik a tohle a tohle to dokáže. Ale když přijdete do krámu tak zjistíte že to nestojí tolik a tolik ale od tolika a tolika a že aby to dělalo tuto činnost tak si musíte přikoupit ještě tohle a tamto... A pak at' se v televizích diví že mají takové a takové statistiky sledovanosti. Ale i přes tu neuvěřitelnou vtíravost si lidé stále kupují ty věci.
Taky znáte takové ty slogany z reklam ale ty už jsou vážnš tak vtíravé že už je snad znají i lidé bez přístupu k TV např.:
To ne já, to moje Shauma.
Rexona ta tě nezradí!
Kofola - když ji miluješ tak není co řešit.
McDonalds- I'm lovin it
Ale kdybych si měla vybavit všechny tyto a jiné známé slogany tak to by to byl další článek a upozorn'uji vás že by nebyl krátký. Tak si užijte den bez reklam protože já mám dalších 6 dní bez přístupu k televizi ale reklamama si to vynahradím zase za týden =)

Nééé

28. července 2011 v 12:48 | Marry
Půl hodiny píšu komentář jako článek a pak mě blog nepovolí napsat komentář?? Já si pak už jen můžu říkat... ehm, ehm děláte si ze mě pdel? Nemá blog lepší čas k dělání změn třeba ve 3 ráno? A ne ve třičtvrtě na jednu? Pokud se mnou souhlasíte dejte si na svůj blog taky naštvaný článek o tom jak a kdy má blog vyvádět hovadiny. Koukám se do ejnovějších článků na blogu a už jsem si i pár naštvaných článků všimla. Hlavně že mi píše že je vyplněný součet nesprávný... jaký součet? Nebo chyba serveru... toho jsem si taky všimla. podpořte mě v zastavení blogu dělání změn zrovna ted' =)

Bon Voayage

28. července 2011 v 10:06 | Marry |  Články
Tak přátelé, zrovna ted' si vytahuji kufr a připravuji se na svůj výlet z hnízda :) Jedu do Itálie do Rosoliny Mare. Jestli jste tam už někdo byl tak mi řekněte jaké tam jsou pláže, obchody a hlavně jestli je pod vodou život. Chci to tam prozkoumávat. To bude něco s dvěma sourozencema se cpát 11 hodin v autě plným kufrů. Ale má to svou výhru.
Jak už jsem psala TADY v tom článku tak jsem tam původně jet neměla, ale použila jsem zákon přitažlivosti a zabralo to. Do Itálie jedu po druhé ale poprvé mi bylo 5 =D takže je to jako kdybych jela poprvé.
Doufám že těch pár návštěvníků co jsem tu v poslední době měla nevymizí =D ale možný je všecko ne?
Doufám že si taky užijete léto ale pro mě je moře jediným výletem v tomto létě =( ale i přesto jsem ráda. Tak zatím si jdu vzít ten svůj 100litrový kufr a naházím si do něj jen to nejpotřebnější. Znáte to ne? plnej kufr hovadin jako vždycky =D
Já jsem taková že když mi řeknou at si 3 trička tak já si jich vemu 8 a šatů dvoje tak si vezmu 5 NJN přece tam nepojedu nalehko. Tak hodně jen dozfám že jste tak radostní jako já, protože vám to jen přeju =)

Den s reklamami

27. července 2011 v 21:47 | Marry
Ráno mě vzbudí nový mobil od Vodafonu za 7Kč. Je to tedy v mých
rukou, jestli vstanu nebo ne. Rozhoduji se pro tu první možnost, takže po
vykonání potřeby na tak čistém záchodě, že by se z něj dalo jíst, neboť je umyt
Domestosem, díky němuž miliony bakterií zemřely, se ocitám v koupelně.
Tam nemám strach o své zuby, neboť používám Colgate - kartáček zubařů.
Snídám samozřejmě sušenky BeBe(začněte den s Bebe dobré ráno!!), k tomu popíjím
Granko, neboť ráno dělá den a nakonec si nezapomenu vzít svůj Actimel, jinak
budu mít oslabenou obranyschopnost.
Po každém jídle si dávám žvýkačky Orbit,
které snižují riziko vzniku zubního kazu až o 40%. Jdu se převléct. Musím ovšem použít
Rexonu, ta mě nezradí. Beru si to staré tričko, ale bílá bílou je, vezmu si
s úsměvem ještěsvetr, který ovšem není nový, jen vypraný v Perwolu. Zamířím do koupelny abych si připoměla, že to ne já, to moje Shauma. Před zrcadlem už ale mamka řeší dilema, jakou si vzít
řasenku.Jestli Max Factor pro maximální délku svých řas, nebo Astor, protože je krásné být sama sebou. To už je vzhůru i taťka. Smaží si volské oko na pánvi od Tefalu, neboť chytré věci
nenahradíš. Co to tu tak krásně voní? Áá, Jihlavanka, poctivá káva. Obouvám
si boty od Rena, které už nevyzuji. Na svačinu budu mít ve škole sušenky
Disko, protože ty nikdy nejíš sám a Kofolu - tu přece miluji, takže není
co řešit. Brácha dává přednost Spritu, žízeň totiž nikdy
nevyhraje. Mamka Aquile, aby byla zdravější a krásnější jako miss a taťka
má více chuti do života s Poděbradkou. Odcházím a protože jsem pojištěna u
České pojišťovny, která chrání mé sny, nebojím se, že o ně během dne
přijdu...
Zdroj - Zde

Takový nenormální životopis

25. července 2011 v 21:09 | Marry |  O mě a blogu
Tak, narodila jsem se 15. května 1997 v Brně, odkad jsem se již velmi dávno odstěhovala(byla jsem miminko) takže už si to moc nepamatuji. Když jsem byla malá tak jsem věřila jen na našeho domácího skřítka :P a ten nás velmi často prudil :D(tohle hlcení smajlíky je moje závislost :D ) , jinak jsem věřila možná tak v boha, ale víra v nehmotno a vše okolo něj přišla až v pubertě. Mezitím (cca v 8-10 letech) ve mně vzrostla obrovská skepse. Když jsem se bála v noci někam zajít tak jsem si řekla že neexistují žádní duchové ani jiné zlé bytosti a vážně mi to přerostlo přes hlavu, ale byla jsem křestanka a když jsem se sama sebe zeptala''Co když křestanství není ta pravá víra'' tak jsem si odpověděla'' Takhle nesmíš přemýšlet. Je a tečka!'' až takhle jsem byla ve stádě. V té již zmin'ované pubertě to začalo to pouhopouhou magií (Znáte to. Děcka si hrajou) :D , zkoušela jsem různá zaklínadla ale na rituály jsem byla moc líná a nebo jsem neměla prostředky. Pak jsem začala zkoušet telekineze, chiromantii, jiné druhy věštění a pak jsem narazila na jeden blog. Nevím jestli ho mám jmenovat nebo ne, ale tak dobře. Hledala jsem něco o magii živlů a hodilo mě to na Lúmennčiného Posla Světla a pak jsem si všimla titulu ''Kouzelné bytosti'' a tehdy jsem se dozvěděla že existují i živoucí bytosti mimo naše vnímání (mimo duchy). Začala jsem se dost intenzivně zajímat o anděly,víly... a chtěla jsem je co nejdřív vnímat, což se nevyplatilo protože jsem se díky té vší rychlosti jenom blokla. Pak jsem si řekla že až je uvidím tak je uvidím a začala jsem je postupně vnímat sice jenom koutkem oka ale viděla jsem je a i slyšela (tak nějak) :D , ale s tím přišel i náhlý strach ze tmy. Zatím co v desíti jsem v nejmenším světle nemohla usnout tak ve dvanácti-třinásti jsem nemohla usnout ve tmě přes neustálé praskání nábytku, buchot, padání věcí, klepání atd.atd. Myslím že to budto byli skřítkové, temné bytosti a nebo duch ale měla jsem pěkně nahnáno. Ted už se tmy nebojím. Jenom když začně ''něco'' vyvádět a nebo dělat zvuky např. včera jsem slyšela hlasité vyjeknutí zespod postele. Z Lúmennky jsem přišla ještě na Alue a Lirku, které mi taky dosti pomohly. Ale nejmenuji zde všechny blogy které mi pomáhají, to bych se totiž nedojmenovala. Nynější oblíbence znám teprve krátce. Ale těm jsem taky vděčná :) Takže moc děkuji těmto blogařkám a mým blízkým jak hmotným tak nehmotným :) Prosím hlasujte v anketě
Marry <3

Nádherná zelená - film

23. července 2011 v 16:16 | Marry |  Knihy/Filmy
Nádherná zelená / La belle verte / The green beautifull
Stručně o filmu, aneb co vyplivl internet:
,,Představte si svět, ve kterém jsou všichni lidi k sobě dobří, laskaví, dělí se o všechno společně, nepotřebují peníze a žijí v souladu s přírodou. Nemožné ?
Tak se podívejte na francouzský film z roku 1996, který byl zakázaný vysílat v televizi po celé Evropské unii, i přes to, že v něm hrají i známí herci jako Vincent Lindon a Coline Serreau. Film je humornou sondou do naší společnosti a nebojí se o ní otevřeně mluvit."
,,Film Nádherná zelená neuvidíte nikdy v televizi ani v kině. Nenajdete ho v žádném obchodě a není ani uveden v žádné oficiání filmové databázi. Film byl zakázán v celé Evropské unii, i přes to, že v něm hrají i známí herci jako Vincent Lindon a Coline Serreau."
,,...Je to film, ktorý hovorí otvorene o našej spoločnosti. S humorom vykresľuje aký je nesprávny dnešný pohľad na tento svet. Mnohí ľudia už dávno tušili, že niečo nie je v poriadku, ale tento film si nedáva servítku pred ústa a nebojí sa povedať že chorá je naša spoločnosť, ktorá nevie čo je láska, že chorá je naša veda a technika, naše stravovanie, politika a najmä to, že ešte stále používame peniaze.
Avšak toto nie je tragédia, ale komédia, ktorú nemohli stráviť politici a iní mocipáni, preto tento film zakázali. Nie cenzúrou, ale tým, že sa nikde nevysiela a takmer nikde sa o ňom nepíše. Čo nemáte vedieť Vám jednoducho nie je oznámené. To je cenzúra kapitalizmu."


Kontakt na mě (Marry)

23. července 2011 v 15:47 | Marry |  O mě a blogu

Kontakt na mě:

Facebook: Čokoládová Marry
Icq: 369144199
Skype: munirjabali
E-mail: gabriella-montez@seznam.cz
Moc ráda si s vámi popovídám o věcech mezi nebem a zemí a nebo i jen tak pro příležitost seznámit se s novými lidmi. Doufám že si taky rádi pokecáte ;)

Začátek? ANO začátek!

21. července 2011 v 23:52 | Marry |  Články
Nevím co si mám pod začátkem představit... Jestli velký třesk? Já si na něj nepamatuju takže ho vynechám =D , hlavně ani nevím jestli můžu věřit vědeckým teoriím... takže velký třesku NAZDAR! Vím že už je skoro 12 a hodně mi hrabe =D. Takže, o čem jsme to mluvili? Jo začátek! Zrození, to je asi začátek. Ale měli bychom si snad začátek pamatovat ne?
Já beru jako začátek to kdy jsem začla existovat. Ale to si taky nepamatuju... tragické, že ano? Tak budu brát jako začátek vzpomínky na první fáze mého života. Je mi 14 takže toho moc nevynakládám =D
Začátek, začátek... jak je těžké mluvit o podstatném jménu =D. Začneme porodem, ten nebývá zrovna nejpříjemnější ale pak přijde ta hezká část, to když ucítíme maminku. Je tak přítulná a my si říkáme ''Můžeme si ji nechat?'' a ona nám ve většina případech i zůstane(podotýkám většina!). To by mohl být začátek ne? Je to stále moc jednoduché když si to ted tak říkáme, jak to vůbec začalo? Vesmír je tu od začátku? Jakto, přece nemohl sám od sebe vzniknout. A vůbec by mě zajímalo jak někdo může všechen život přisuzovat nějakému výbuchu. To jedině debil si může myslet že samo od sebe někdo něco vybuchlo a díky tomu exituje. Ale co když je to vážně tak. Já ani nevěřím vývoji přes opice ale jaktože jsou ty důkazy. Někdo říká že jsme z opic, někdo z Adama a Evy a někdo že na zem přišly cizí civilizace. Ale jak to všechno začalo. Určitě to někdo ví. Proč vůbec dává blog na rozvíjení tak těžká témata. I když je to furt lepší téma k rozvíjení než takový stroj času =D. Někdo asi kdysi dávno usnul v něčem divném a omylem astrálně vycestoval a vznikla báj o stroji času. Ale to tu ted nebudeme rozebírat protože rozebíráme začátek. Jak začátek se může brát i vniknutí spermie do vajíčka. Ale to není začátek to je spíše tělní akt. Já nemůžu posoudit co je začátek protože tohle je až moc individuální a začátek může být mnoho věcí. Tak doufám že příští téma týde bude taky takhle těžké na psaní :)

Tajemství - v Praxi

18. července 2011 v 23:03 | Marry |  Články
Spousta lidí si stěžuje, že zákon přitažlivosti je neúčinnýa nebo že se to naopak i zhoršilo, ale vinu nemůžou přikládat lidem kteří zákon přitažlivosti obeznámili světu. Sice je to trošku ziskovější a knihy a filmy nejsou nejlevnější ale i přesto zákon přtažlivosti funguje.Vina není v těch co jimto ''špatně'' vysvětlili ale v lidech samotných. Totiž není pouze jediný vesmírný zákon. Je jich více a pokud nebudete dodržovat neboli chápat ostatní tak je vám zákon přitažlivosti na houby.
Pokud jste se koukali na film a nebo přečetli knížku tak alespon minimálně víte o co jde. Pokud ne tak zákon přitažlivostí funguje na principu toho že nač myslíš to přitahuješ. Je to až moc jednoduché a co jsem rozčetla knížku tak se tam furt opakují. Vážně, nechápu jak z toho mohli udělat knížku na 200 stránkách když tam jenom přeformulují jednu větu, Sice tam také ukazují jak to pomohlo lidem, co na to říkají vědci a zezačátku jak to funguje ale prakticky je 1/3 furt to samé.
No, ale to jsem trošku odbočila. Chtěla jsem jen poukázat na to že v alespon mém životě funguje a to hodně dobře. Sice jsem na ulici nenašla 2 miliony :DD ale to už nevadí, přece jenom stát se to může, nebo snad ne? V mém životě funguje tento zákon neustále ale jenom málokdy ve větším množství a cíleně. Ale když už ano tak si toho všímám a dost.
Např.: Moje ''nevlastní'' máma měla černého kocoura. Musela ale odjet ze země(nebojte se, není to kriminálnice :DD) a kocoura ponechaala babičce, byl velice chytrý a znáte lidskou závist. Prostě jí ho otrávili. I když mu máma nebyla na blízku stejně z toho byla zničená ale to už je nějakej pátek, tak 9 let. Ted jsme, ale chtěli kocourka nového a nevím z jakého důvodu má rasistická nevlastní máma chtěla kocoura jedině černého :DD. A co se nestalo. Já našla asi po 4 měsících jejího trapení na ulici černé asi 4 měsíční kotě. Takhle funguje zákon přitažlivosti. Nemůžete čekat že to pokaždé bude zase až tak jednoduché ale tohle se stalo.
Mám tu ještě jeden příběh z mého života ale tentokrát jsem použila zákon přitažlivosti já. Už asi 4 roky si přeju jet k moři. Před 2 lety(2009) jsem měla jet ale naskytly se ''rodinné'' problémy. Tak mi slíbili že že pojedu v roce 2010 samozdřejmě že to nešlo ale to byl také rok když jsem se dozvěděla o ''věcech'' mezi nebem a zemí. Začala jsem se zajímat o anděly,víly... . Tento rok už jsem si nestěžovala na tuzemskou dovolenou jen já ale i zbytek rodiny. Jenomže to byla rozepře u rodičů jelikož jeden tvrdil že můžeme jet a druhý že ne. Když se asi ve čtvrtce července rozhodli pro mácháč už jsem to vzdala. Jenomže v tu chvíli jsem si řekla kdo jsem, co jsem a proč to nevzdám. Když se pro něco totiž rozhodnu tak to i uskutečním. V tu chvíli jsem nejen začla jednat hmotně ale i nehmotně. Hádejte jak to dopadlo :) . Dovolená v rosolině Mare v Itálii. Ale stále ještě neskončil boj! Celý život si přeji vidět delfíny... Hádejte kam chci jít. No jasně... do delfinária! Budu vás ještě informovat ;)

Zemřelí

15. července 2011 v 10:51 | Marry |  Duchové
Ostatní nevěří na duchy z důvodu jejich nadměrné skepse a nebo se v ně dokonce i bojí věřit, ale já nechápu jak lidská duše může až takhle moc sama sebou opovrhovat.
Duch neboli bludná duše jsou ti co již zemřeli a něco jim brání dostat se na druhou stranu neboli do světa duchů. Pravděpodobně mají nedořešené potíže zde na zemi, nebo na ně silně vzpomínají pozůstalí a nebo se také mohlo stát že uvízli v astrální sféře ale stále je tu spousta jiných důvodů jejich přítomnosti zde. Pokud se jich nebojíte tak vám vlastně nemžou až tak moc ublížit i když nevím ducha jsem ještě nepotkala(nebo si ho spíše nevšimla) Kdybych ho vyděla tak nevím bych byla asi šíleně vystrašená, ale taky jde o to jaký má ten duch záměry a jestli jsem ho někdy v minulosti znala.
Vyvolávání duchů jsem nikdy nezkoušela a ani zkoušet nebudu protože kdybych si s nějakou blízkou zemřelou osobou potřebovala popovídat myslím že bych našla lepší řešení než vyvolávání. Mě by to totiž celkem i dost vadilo.
Můžete ho požádat at k vám někdy přijde protože on vás neustále slyší a nebo ho můžete taky požádat at vám vstoupí do snu.
Řekla bych že duše zvířat jsou na tom podobně jenom si nedovedu představit jaké by tu mohlo mít zvíře nedořešené problémy. I když duší je spousta a každá je jiná, každá má své problémy atd. atd.